Archiwum - lutego 2018

LUT

28

linkologia.pl spis.pl
 
przystawki

   Z małych okrągłych, bułeczek ścina się wierzch i wyjmuje cały środek. Pustą bułeczkę smaruje się wewnątrz masłem i wlewa jajko rozbite z odrobinną siekanej szynki lub kto lubi pikantniej z roztartą sardelką z masłem. Ścięty wierzch smaruje się rów nież od wewnątrz masłem i nakrywa bu­łeczką. Wszystkie bułeczki tak przygotowane ustawia się na masłem na tartej blaszce i wstawia do gorącego pie­cyka na 10 minut. Podaje się na półmisku nakrytym ozdobną serwetką i przybiera zieloną pietruszką. lub zieloną cebulką  

Znalezione obrazy dla zapytania BUŁECZKI FASZEROWANE JAJKIEM

elaale   tagi:

LUT

27

linkologia.pl spis.pl
 
podroby

  50 dag wątróbki cielęcej kraje się w cienkie plastry, osypuje mąką i smaży szybko z obu stron na silnie rozpalonym tłuszczu. Osmażoną wątróbkę zdejmuje się z ognia, a na pozostałym tłuszczu zasmaża się łyżkę mąki, podlewając śmietaną, dodaje kilk a potłuczonych ziarn jałowca i szczyptę soli, zagotowuje, odstawia i wkłada wątróbkę, aby sosem naciągła; nie należy jej więcej gotować aby nie stwardła. Jako dodatek włoski makaron, ryż lub kładzione kluski.

 Znalezione obrazy dla zapytania WĄTRÓBKA w sosie śmietanowym

elaale   tagi:

LUT

26

linkologia.pl spis.pl
 
zupy

   Na łyżce masła usmażyć małą siekaną oebulikię, dodać 5 dag płatków owsianych, załać litrem wody lub rosołu ,z kości, dodać dwie łyżki pomidorów przetartych  1 kostkę bulionową i gotować razem 10-15 minut. Zupę przetrzeć przez sitko, zagotować i podprawić żółtkiem.

 Znalezione obrazy dla zapytania ZUPA Z PŁATKÓW OWSIANYCH

elaale   tagi:

LUT

25

linkologia.pl spis.pl
 
mięsa

 20 dag makaronu włoskiego obgotować w mleku, tak, aby tylko zmiękł. Łyżkę masła, 2 żółtka i 1 jajko, utrzeć, zmięszać z wystygłym makaronem, osolić, dodać dwie łyżki siekanej wędzonki lub szynki, 2 łyżki tartej bułki, w końcu pianę z 2 białek. Masą tą nadziewa się 1,5—2 kilogramowy mostek cielęcy, zaszywa i piecze na maśle przy częstym polewaniu. Upieczony posypuje się suto bułeczką, polewa sosem z pod pieczeni i piecze jeszcze 10 minut. Przed pokrajaniem musi pieczeń ochłodzić się, inaczej źle się będzie krajać, potem wstawia się z półmiskiem do ogrzania.

 Znalezione obrazy dla zapytania MOSTEK CIELĘCY PO WŁOSKU

elaale   tagi: mięso

LUT

24

linkologia.pl spis.pl
 
desery

  6 żółtek, utrzeć z 7 łyżkami stołowymi cukrem pudrem, dodać soku z 3 pomarańcz i połówki cytryny, startą skórką z jednej pomarańczy i pół cytryny; wszystko ubijać na parze, aż zgęstnieje. Po ostudzeniu dodać 3 listki żelatyny rozpuszczonej w łyżce gorącego wina (przelewać przez sitko!), na zakończenie domieszać pianę z pozostałych białek. Zastudzony krem podaje sią ubrany bitą śmietanką. Dodatek: makaroniki lub inne drobne ciastka.

  Znalezione obrazy dla zapytania KREM Z POMARAŃCZY .

elaale   tagi: deser