Archiwum - stycznia 2018

STY

31

linkologia.pl spis.pl
 
zupy

  Wywar z włoszczyzny, 7 dag selerów , 7 dag ziemniaków , 3 dag masła.
Do ugotowanego wywaru z włoszczyzny dodać surowe pokrajane w kosteczkę selery i ziemniaki. Gdy będą miekkie, wyjąć je razem z z włoszczyzną z zupy i przetrzeć. Mase przetartą włożyć z powrotem do zupy. Po ­ solić do smaku, dodać masła. Podawać z grzankami.

 Znalezione obrazy dla zapytania celeriac Soup

elaale   tagi:

STY

30

linkologia.pl spis.pl
 
knedle

  10 dag suszonych moreli lub brzoskwiń wymyć, zamoczyć przez noc w ocukrzonej wodzie, wyjęte z wody osuszyć na serwecie. Zagotować pół litra mleka z wodą, osolić i zasypać na gotujące mleko 20 dag mąki sypkiej, następnie ubijać na kraju blachy aż ciasto od ścian rondelka odstanie. Do ostudzonego wbija, się 1 jajo i 1 żółtko, ubijając ciągle na gładkie ciasto, które się wykłada na posypaną mąką stolnicę, kraja w kawałki i zawija w nie przygotowane uprzednio morele. Gotuje się zaraz przed podaniem {stać nie może za długo), posypuje smażoną bułeczką zmieszaną z cukrem i polewa obficie masłem .

 Znalezione obrazy dla zapytania PARZONE KNEDLE Z MORELAMI.

elaale   tagi:

STY

29

linkologia.pl spis.pl
 
zupy

    12 dag powideł i 5 dag suszonych moreli  rozgotować w litrze wody,  przetrzeć przez sito, 1/4 l śmietany wymieszanej z łyżeczka mąki wlać do zupy, zagotować; podać z grzankami.

 Znalezione obrazy dla zapytania SOUP with jam

elaale   tagi:

STY

28

linkologia.pl spis.pl
 
mięsa

 Mleczko oddziela się od pieczeni i po uduszeniu go na maśle sieka się je lub przemiela wraz z małą bułeczką, rozmoczoną w mleku oraz 10 dag oczyszczonych pieczarek. Do farszu dodaje się łyżkę masła, utartą z dwoma żółtkami i pianą z 2 białek. O ile masa za wolna, dodaje się łyżkę tartej bułki. Napełnioną i zaszytą pieczeń, opieka się na maśle, następnie piecze, często polewając masłem z pod pieczeni. Kiedy jest już miękka, posypuje się ją suto tartą bułką, polewa masłem i piecze jeszcze 10—15 minut. Krajać przestudzoną. Sos odgotować, podprawić śmietaną i podać osobno w sosjerce. Ziemniaczki lub ryż, jako dodatek 

Znalezione obrazy dla zapytania mostek cielęcy FASZEROWANY PIECZARKAMI

elaale   tagi: mięso

STY

27

linkologia.pl spis.pl
 
desery

 Pomarańczę przekroić, ostrożnie wyjąć miąższ, zmięszać z drobno krajanymi bananami, figami (półgotowanymi) i siekanymi orzechami. Cukier i łyżka rumu do smaku. Owoce nakładać do wydrążonych skórek z  pomarańcz i przykryć bitą śmietaną.

 Znalezione obrazy dla zapytania DESER Z POMARAŃCZ.

elaale   tagi: deser