Archiwum - sierpnia 2017

SIE

31

linkologia.pl spis.pl
 
sosy

 Obrany ze skórki ogó­rek kraje się w drobną kostkę. Zasmażkę z łyżki masła i tyleż mąki zalewa sie kwaśną śmietaną, rozprowadza wodą lub rosołem, dodaje soli, pieprzu, soku cytrynowego i szczyptę cukru oraz siekanej zielonej pietruszki, wkońcu wkłada sie pokrajany ogórek, zagotowuje i odstawia. Tuż przed wydaniem dodaje sie łyżkę siekanego kopru

 Znalezione obrazy dla zapytania SOS Z SUROWYCH OGÓRKÓW

elaale   tagi: sosy

SIE

30

linkologia.pl spis.pl
 
przystawki

 50 dag sałaty do gotowania, ugotowanej w słonej wodzie i z niej osączonej, przemiela sią z 3. rozmoczonymi bułkami i 10. dag okrawków z szynki lub wędzonki. Osobno uciera się 3 żółtka z 5 dag masła (o ile mięso tłuste bierze się mniej masła) dodaje farsz, zmielony i pianę z 3. białek oraz dwie łyżki tartej bułki. Lekko wymieszaną masę gotuje się na parze trzy kwadranse. Potrawe podaje się polaną tylko masłem rumianym lub z sosem koprowym albo innym.

 Znalezione obrazy dla zapytania Pudding CUISINE .

elaale   tagi:

SIE

29

linkologia.pl spis.pl
 
sosy

  Pół litra śmietany, 2 żółtka, łyżkę mąki ziemniaczanej rozkłócić, następnie ubijać na ogniu aż zgęstnieje; dodać łyżkę siekanego kopru i polać twarde jaja przepołowione albo jaja w koszulkach, ułożone na salatarce.

 Znalezione obrazy dla zapytania SOS KOPERKOWY DO JAJ.

elaale   tagi: sosy

SIE

28

linkologia.pl spis.pl
 
desery

 4—5 bułeczek warszawskich kraje się w cienkie plastry i zalewa pół szklanką gorącego mleka, gdy bułka nasiąknie (nie rozmoknie) układa się z niej warstwy w natartym masłem rondelku, przekładając owocam i, posypanymi cukrem z cynamonem. Ostatnią warstwę ma stanowić bułka, którą kropi się suto masłem i zalewa szklanką mleka, z rozbitym  jajkiem . Piecze się w wolnym piecu do różowa.

 Znalezione obrazy dla zapytania LEGUMINA Z BUŁKI I OWOCÓW

elaale   tagi:

SIE

27

linkologia.pl spis.pl
 
desery

 5 żółtek, 10 dag cukru pudru, sok i otartą skórkę z 1 cytryny uciera się przez 10 minut, potem dodaje się pianę z 5 białek i łyżeczkę mąki Suflet piecze się w ogniotrwałej miseczce przez 35 minut. Musi być natychmiast podawany, dlatego wstawić go należy do pieca w chwili podawania zupy na stół. 

 Znalezione obrazy dla zapytania SUFLET CYTRYNOWY

elaale   tagi: