Archiwum - lipca 2017

LIP

31

linkologia.pl spis.pl
 
drób

 Kurczęta, zabite w ten sposób, aby skóra na szyjce nie była uszkodzona, wypatroszone i oczyszczone, napełnia sie poniżej podaną nadzianką, wkładając ją do szyjki, z której kość wyjęto i pod skórą na piersi, ostrożnie palcami od mięsa oddzieloną. 
Nadzianka do pary kurcząt: 2 jaja uciera sie z łyżką masła, dodaje zmielonej wątróbki i serca, dwie otarte ze skórki w mleku namoczone bułeczki i łyżką siekanego koperku. Nadzianką podsuwa sią, naciskając na skorą, pod całe piersi i do szyjki, niezbyt pełno, aby w trakcie pieczenia i narastania nadzianki, skóra nie pę­kła. Zaszywa sią szyjką i piecze kurczęta na maśle, nie bardzo rumiano, podlewając troszką gorącej wody. O' ile zbądzie nadzianki (zależy to od wielkości kurcząt), dosypuje sią do niej tartej bułki, formuje knedelki, które sią podaje ugotowane w słonej wodzie do sosu z pod kurcząt. 

 Znalezione obrazy dla zapytania KURCZAK  NADZIEWANY KOPERKIEM .

elaale   tagi: mięso

LIP

29

linkologia.pl spis.pl
 
dodatki do zup

 Zagotować pół szklanki wody z łyżeczką masła, zasypać mięszając 12 dag mąki, ubijać na ogniu aż od ścian rynki odstaje. Do ostudzonego ciasta wbić 1—2 jaj, dodać szczyptę soli i ubić doskonale. Łyżeczką kłaść małe kluseczki na rozpalony tłuszcz i sma­żyć na złoty kolor. 

 Znalezione obrazy dla zapytania noodles Fried to a broth

elaale   tagi: dodatki do zup

LIP

28

linkologia.pl spis.pl
 
przystawki

 Sardynki z małej puszki wykładamy na talerz, dodajemy łyżkę słodkiej papryki, także łyżeczkę tartej cebuli i sok z połówki cytryny. Widelcem rozcieramy wszystko na jednolitą masę i nakładamy na bułkę

 Znalezione obrazy dla zapytania PASTA ZE SARDYNEK

elaale   tagi: dodatek do kanapek

LIP

27

linkologia.pl spis.pl
 
zupy

   Dwie małe bułki pokrajać w plastry, dodać całą nie dużą cebule, zalać litrem wody i gotować około godzinę. Krótko przed obiadem odrzucić cebule, resztę przetrzeć, przez durszlak, rozgrzać silnie i wlać do wazy, w której roztarliśmy poprzednio łyżką deserowego masła z żółtkiem. Dodać trochę szczypiorku, o ile jest lubiany

 Znalezione obrazy dla zapytania ZUPA Z BUŁEK

elaale   tagi: zupa

LIP

26

linkologia.pl spis.pl
 
ryż

 Filiżankę ryżu (20 dag) wyciera się w serwecie nie płócząc wcale, wsypuje do garnka, w którym poprzednio rozpuszczono 5 dag masła i praży na ognin aż nabierze złotawego koloru, następnie zalewa 2 1/2 fili­żankami wody i gotuje na sypko. Ugotowany ryż mięsza się z osobno na maśle uduszonym zielonym groszkiem puszkowym lub świeżym i podaje polany rumianem masłem.

 Znalezione obrazy dla zapytania RIZI-BIZI.

elaale   tagi: ryż